Přeskočit na obsah

Ve sféře tepelných čerpadel se specializujeme na instalaci osvědčených technologií předních výrobců. Spolupracujeme s uznávanými firmami, které nabízejí vysoce účinné, spolehlivé a inovativní produkty. Tím zajistíme našim zákazníkům, že naše instalace jsou založeny na ověřených a osvědčených výrobcích, splňujících nejvyšší standardy pro optimální provoz a dlouhodobou spolehlivost.

Námi instalované technologie

DAIKIN

Původem japonská společnost s více než 90 lety zkušeností v inovativních a kvalitních produktech, která patří mezi světovou špičku v oboru vytápění a chlazení. Řada Daikin Altherma je jednou z nejprodávanějších řad tepelných čerpadel v Evropě

SINCLAIR

Pro Sinclair je klíčem vyvážený poměr mezi výkonem, cenou a kvalitou, který zajišťuje spokojenost našich zákazníků. Navíc, díky vynikající dostupnosti skladových zásob po celý rok, můžeme rychle a spolehlivě uspokojit jejich potřeby.

HITACHI

Etablovaná značka původem z Japonska s celosvětovým významem a více než 100 letou tradicí, jejíž tepelná čerpadla jsou dlouhodobě zařazena mezi prvotřídní produkty na světovém trhu.

NORDLINE

Od roku 2006 si tato česká značka úspěšně upevňuje pozici na trhu s produkty, které jsou mimo kvalitu charakterizovány také moderním designem a jednoduchou obsluhou. Jedním z hlavních záměrů je zajištění spolehlivého servisu v rámci záruky i po jejím uplynutí a snadná dostupnost náhradních dílů v celé České republice.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Princip fungování tepelného čerpadla: Tepelné čerpadlo odnímá teplo z okolí vytápěného objektu a převádí ho na vyšší teplotní hladinu použitelnou pro vytápění a ohřev teplé vody. Převod tepla je možný díky stlačení par chladiva v kompresoru, při kterém dojde k jeho zahřátí.

Dotaci vyřídíme za Vás!

Modelová sestava


Často kladené dotazy

Jaká je životnost tepelných čerpadel?

Životnost tepelných čerpadel zvyšují především kvalitně vyrobené komponenty. Dodavatelé, se kterými spolupracujeme využívají prvotřídní komponenty, jako je ochranná schránka z nerezových materiálů, která zajišťuje dlouhodobou ochranu před nepříznivými vlivy. Ve srovnání s lakovaným plechem je nerezová konstrukce trvanlivější. Důležitým faktorem je také typ kompresoru. Námi nabízená tepelná čerpadla využívají swingových kompresorů, jejichž konstrukce snižuje tření během provozu pro hladší a tišší rotace s menšími vibracemi. Výsledkem je tak tichý a efektivní provoz. Neméně důležitý je také pravidelný servis, který podpoří optimální funkčnost tepelného čerpadla.

Kolik uspořím s tepelným čerpadlem?

Rychlost návratnosti investice a celková úspora na vytápění se odvíjí od různých faktorů. Každý dům je originál a univerzální odpověď na tuto otázku neexistuje. Počet osob v domácnosti, celková spotřeba teplé vody, přechozí systém vytápění, efektivita tepelného čerpadla a rovněž i tepelná izolace domu jsou všechno faktory, na kterých při hledání odpovědi na tuto otázku záleží. Obecně lze říci, že v porovnání s elektrokotlem budou roční náklady na vytápění třetinové. S ohledem na trend rostoucích cen energií se návratnost investic do teplených čerpadel bude pohybovat kolem šesti let u domů, které jsou hůře zateplené. Naopak čím lépe bude dům zateplený (= nižší vytápěcí náklady), tím delší bude i návratnost investice (typicky u nízkoenergetických a pasivních domů).

Kdy je tepelné čerpadlo nejúčinnější?

V účinnosti tepelného čerpadla hraje důležitou roli výkonové číslo COP (Coefficient of Performence), což značí poměr odevzdaného tepla k odebíranému výkonu. Čím vyšší je hodnota COP, tím efektivnější je provoz tepelného čerpadla. Nejlepší účinnosti dosahují tepelná čerpadla ve spolupráci s podlahovým, stěnovým nebo stropním vytápěním, protože tyto systémy pracují s nižšími teplotami a rovnoměrně ohřívají prostor. V porovnání s tradičním vytápěním pomocí radiátorů je podlahové vytápění ve spojení s tepelným čerpadlem dokonce až o 20 % účinnější.

Je lepší elektrokotel nebo tepelné čerpadlo?

Optikou pořizovacích nákladů určitě elektrokotel. Nicméně hlavním ukazatelem je zde míra úspor, která je u tepelných čerpadel prokazatelně vyšší. Pokud budeme vycházet čistě z topných faktorů, z 1 kW elektřiny vyrobí elektrokotel 1 kW tepla, zn. že pokud mám roční spotřebu např. 20 000 kWh, velmi pravděpodobně veškerou spotřebuji a při ceně 8 Kč / kWh zaplatím 80 tisíc korun. Tepelné čerpadlo z 1 kW vyrobí 4 kW tepla (uvažujme v systému s podlahovým vytápěním), zn. že v konečném důsledku zaplatím čtvrtinu, tedy 20tisíc korun. A to už je znát.

Kdy se mi nevyplatí uvažovat o tepelném čerpadle?

Pokud má člověk nový dům a nový kondenzační plynový kotel a ceny plynu klesají, je výměna za tepelné čerpadlo na zvážení. V případě, že chce mít jistotu, příp. využít zisky z vlastní FVE, tak jsou ještě důvody pochopitelné, ale ekonomicky se to nevyplatí – návratnost dlouhá = malé provozní náklady = malá spotřeba plynu, zn. vyplatí se počkat na případné dotace (od září 2023 pouze na výměnu plynových kotlů starších 20 let) nebo na další zdražení plynu.

Muž stojí před ohřívačem vody.

Zelený a bílý ohřívač vody v malé místnosti.

Navrhněte mi tepelné čerpadlo

K realizaci je možné využít dotační tituly

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme zpět