Přeskočit na obsah
A blue outdoor air conditioner with white text reading "SINICLCİR DC INVERTER" in the image.

Klimatizace a vzduchotechnika

Zabýváme se realizací, projekcí a facility managmentem v oblasti klimatizace a vzduchotechniky. Zakládáme si na tom, že investorům nabízíme vypracovaní ekonomicky výhodných návrhů řešení, studií. Díky mnohaleté praxi dokážeme trvale zajišťovat ty nejlepší služby v oboru klimatizace, vzduchotechnika, měření a regulace s následným dlouhodobým servisem těchto zařízení. 

Klimatizace

Provádíme dodávky a montáže klimatizačních zařízení v kancelářských komplexech, obchodních a nákupních centrech, průmyslových objektech, veřejnoprávních prostorách, občanské výstavbě.

Námi instalované technologie

DAIKIN

Původem japonská společnost s více než 90 lety zkušeností v inovativních a kvalitních produktech, která patří mezi světovou špičku v oboru vytápění a chlazení. Řada Daikin Altherma je jednou z nejprodávanějších řad tepelných čerpadel v Evropě

SINCLAIR

Pro Sinclair je klíčem vyvážený poměr mezi výkonem, cenou a kvalitou, který zajišťuje spokojenost našich zákazníků. Navíc, díky vynikající dostupnosti skladových zásob po celý rok, můžeme rychle a spolehlivě uspokojit jejich potřeby.

Vzduchotechnika

Naše společnost se specializuje na provádění dodávek a montáží vzduchotechnických a klimatizačních zařízení. Snažíme se poskytnout kompletní servis a proto nabízíme tzv. „na klíč“ řešení, které zahrnuje nejen dodávku samotných zařízení, ale také jejich montáž, instalaci řídicího systému (MaR), oživení a uvedení do provozu. Naši zkušení technici se postarají o veškeré detaily a zajistí, že dodaná vzduchotechnika a klimatizace budou plně funkční a optimálně přizpůsobené vašim potřebám. Po dokončení instalace také poskytneme školení, abyste mohli efektivně a správně využívat a udržovat tato zařízení. Snažíme se nabídnout komplexní a profesionální služby, které vám pomohou zajistit optimální klimatické podmínky ve vašich prostorách.


Servis VZT a klimatizace

Provádíme záruční i pozáruční servis vzduchotechnických a klimatizačních zařízení. Jedná se o výměny filtrů, opravy apod.

Revize VZT a klimatizace

Provádíme pravidelné kontroly provozuschopnosti minimálně 1x za rok, pokud výrobce, projektová dokumentace anebo posouzení požárního nebezpečí nestanoví lhůty kratší.

Zregulovaní VZT

Provedeme nastavení všech provozních parametrů a vzduchotechnické zaregulovánícelého systému. 

Rekuperace do bytu a domů

Co je to rekuperace? Jednoduše řečeno jde o zpětné získávání tepla. Místo klasického větrání okny, kdy veškeré teplo v domě ztrácíte, odvádíte vlhký a nečištěný vzduch pryč, ale využíváte jeho energii pro ohřátí čerstvého a chladného vzduchu zvenku.

Zdravý životní styl? Vhodné jídlo, dostatek pohybu a každý den skutečně čistý vzduch díky rekuperaci.

Pomůžeme vám zajistit komplexní přístup k rekuperaci – konzultaci, projekt, dodání jednotky včetně potrubí, montáž a servis.

Často kladené dotazy

Jak velkou místnost vytopí klimatizace? 

Klimatizační jednotka zajišťuje vyhřátí místnosti na základě svého výkonu, který je stanoven podle plochy v metrech čtverečních, pro niž je určena. Obvykle je pro standardní místnosti doporučován výkon kolem 3 kW. Výběr klimatizačního zařízení s adekvátním výkonem je klíčový pro efektivní a pohodlné vyhřátí interiéru. Při výběru je důležité také zohlednit kvalitu izolace místnosti a další okolnosti ovlivňující teplotní regulaci. Doporučuje se konzultovat s odborníkem, aby bylo dosaženo optimálního výsledku a komfortu.

Jaký výkon klimatizace zvolit? 

Výběr správného výkonu klimatizačního zařízení závisí na několika faktorech. Klíčovými faktory jsou plocha místnosti, kvalita izolace, umístění místnosti (včetně expozice slunci), počet osob v místnosti a další tepelné zátěže (elektronika, osvětlení atd.).

Obecně platí, že výkon klimatizace se udává v kW a přibližně se počítá kolem 100-150 W na metr čtvereční. Například pro místnost o ploše 20 m2 by byl vhodný výkon kolem 2-3 kW. Nicméně je vždy třeba zohlednit všechny relevantní faktory a zajistil se optimální komfort a efektivita klimatizace.

Jak správně topit klimatizací? 

Správné topení klimatizací vyžaduje několik dílčích kroků od rozumného nastavení teploty přes dobrou izolaci místnosti až k pravidelné údržbě. Obecně necháváme klimatizaci stále puštěnou, aby topila stále na nastavenou teplotu. Vypínat klimatizaci při topení je neekonomické, protože i když je místnost dostatečně vytopená, sama dokáže svůj výkon regulovat.

Co je to Split klimatizace?

Splitová klimatizace se skládá z jedné venkovní jednotky a jedné vnitřní jednotky, které jsou s chladivem přímo propojeny potrubím. 

Multisplitová klimatizace se skládá z jedné venkovní jednotky a až pěti vnitřních jednotek.

Jaká je spotřeba klimatizace? 

Spotřeba klimatizace u příkladu jednotky s výkonem 3,8kw je v průměru 0,95 kW.

Spotřeba klimatizace se může lišit v závislosti na několika faktorech, včetně výkonu klimatizace, velikosti místnosti, kde je provozována, klimatických podmínek a také způsobu jejího používání. 

V průměru může být spotřeba klimatizace o výkonu 1 kW kolem 0,8 až 1,2 kWh za hodinu provozu. To znamená, že pokud máte klimatizaci s výkonem 3,5 kW a provozujete ji po dobu 8 hodin denně, může spotřeba být kolem 28 až 42 kWh denně.

Je však důležité si uvědomit, že tato spotřeba je pouze hrubým odhadem a skutečná spotřeba se může lišit. Rozdíly mohou být způsobeny efektivitou klimatizační jednotky, izolací místnosti, odlišnou distribuční sazbou, teplotními podmínkami a také tím, jak často a intenzivně je klimatizace používána. 

Jakou značku klimatizace vybrat?  

Doporučujeme značky ověřených dodavatelů SINCLAIR či DAIKIN.

Bílá klimatizace visící ze stropu v místnosti.

A Daikin 032 SincLaİR DC Inverter air conditioner appliance is installed outdoors.

vzduchotechnika v kuchyni.

Klimatizace Daikin sedící na střeše.

Navrhněte mi klimatizaci / VZT

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme zpět